למה צריך גיינר והאם אני צריך להתחיל לצרוך?

| עומרי מורד
פורסם בתאריך 02.12.2022
למה צריך גיינר והאם אני צריך להתחיל לצרוך?

יצא לי לשמוע לא מעט שאלות וביקורות על צריכת גיינר שתמיד הגיעו עם מיתוסים כמו "אבל לקחת גיינר זה לא בריא" או "אם אתחיל לקחת ואפסיק ירדו לי השרירים". החלטתי לעשות לכם סדר ולהסביר לכם מה עומד מאחורי הגיינר.
קודם כל בגלל שגיינר נועד לעלייה במשקל בואו נתחיל מהבסיס. מה שגורם לנו לעלות במשקל וזה משהו שתמיד מדברים עליו וזה עניין הקלוריות. ברגע שנכניס יותר קלוריות ממה שאנחנו מוציאים אנחנו נעלה במשקל.

הרבה אנשים שמנסים לעלות מסה ממהרים לקנות גיינר. בשונה מאבקת חלבון שם יש בעיקר חלבון, גיינר זאת אבקת חלבון שהוסיפו לה כמויות גדולות של פחמימה ולפעמים גם שומן איכותי כדי להוסיף קלוריות וככה אפשר להוסיף קלוריות לצריכה היומית שלנו בקלות יחסית, וזה יכול לגרום לנו לעלות במשקל.

יתרונות הגיינר:

  1. זמין וקליל לשימוש
  2. מוסיף קלוריות ליום

חסרונות:

  1. החיסרון הראשון הוא שהוא לא תרופת קסם ועדיין יש מאיתנו דרישה לאכול אוכל. אם אני צריך לצרוך במהלך היום 2500 קלוריות כדי לעלות במשקל ואני צורך 1500 ושותה גם גיינר פעם ביום אני כנראה עדיין לא מגיע לכמות שאני צריך ככה שאני סתם שותה אותו, אז צריך להבין שזה לא קסם ושאם אני צורך גיינר זה לא אומר שאעלה במשקל.
  2. החיסרון השני בגיינר הוא שהוא יכול לגרום להרבה אנשים להסתמך עליו. לוותר על ארוחות ולשתות את הגיינר במקום מהווה קיצור דרך, וקיצורי דרך גורמים לנו אולי להגיע לתוצאה אבל לא מלמדים אותנו מה לעשות כדי לשמור על התוצאה. אם עכשיו צרכתי גיינר תקופה ארוכה, עליתי במשקל ופתאום הפסקתי כי הוא נגמר לי או מכל סיבה אחרת- אני לא רגיל לאכול כמויות של אוכל, אני פתאום צורך הרבה פחות קלוריות ואני יכול לאבד את כל מה שהרווחתי עד עכשיו. לעומת זאת שימוש נכון בגיינר זה שימוש במקרה הצורך בלבד, במקרים בהם אין ברירה ולדאוג שמקרים כאלו לא יקרו לעיתים קרובות. אם נקפיד לאכול ונשתדל לעלות במשקל דרך האוכל, אנחנו נתרגל לכמויות ונצליח לשמר את המצב.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

Don’t miss out

Don’t miss out

דילוג לתוכן